İlk Yardım Eğitimi

Whatsapp Butonumuzdan bizlere ulaşın FİYAT TEKLİFİ ALIN 7/24 aktiftir.

Burseray İlk Yardım Eğitimi


İlk Yardım Eğitimi ilk yardım yönetmeliği doğrultusunda alınması kanunen zorunlu olan bir eğitimdir. Temel İlk Yardım Eğitimi sadece yasal zorunluluğa bağlı değil toplumda tüm bireylerde İlkyardım Bilinci oluşturulması için alınmalıdır.
Ülkemizde gerçekleşen kazalar veya acil durumlarda olay yerinde doğru müdahale yapılamaması nedeniyle kazazedelerin ölüm oranı artmaktadır.
İlk Yardım Eğitimi ile temel hedef ülkemizdeki tüm insanlara temel ilkyardım bilgisi ve bilincinin kazandırılmasıdır. Yaşanan olayların çevresinde bulunan bilinçli bireyler tarafından yapılacak doğru müdahaleler hayat kurtaracaktır.
İlk Yardım kaza veya acil durum yaşanan bölgede zor durumda kalan bireylere sağlık ekibi ulaşana kadar eldeki imkanlar kullanılarak müdahale edilmesidir.
İlkyardım Eğitimi getirilen yasal düzenlemeler kapsamında zorunlu olarak verilmesi gereken eğitimler arasında bulunmaktadır.
Burseray Eğitim ve Danışmanlık olarak Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kurumlarca sertifika sahibi ilk yardım eğitmenleri tarafından Temel İlk Yardım Eğitimi ve diğer İlk Yardım Eğitimi programlarını başarıyla vermekteyiz.
29 Temmuz 2015 tarih ve 29429 sayılı resmi gazetede yayınlanan İlk Yardım Yönetmeliği 19. Maddesine göre ve İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında;
Az tehlikeli işyerlerinde her 20 çalışan için 1 ilkyardımcı (%5),
Tehlikeli işyerlerinde her 15 çalışana kadar 1 ilk yardımcı (%7),
Çok tehlikeli işyerlerinde her 10 çalışana kadar 1 ilkyardımcı (%10),
istihdam edilmesi gerekmektedir.
İlk Yardım Eğitimi almış ve İlk Yardım Sertifikası sahibi olmuş personel sayısı kanunda belirtilen sayının altında kalan işyerleri para cezasına çarptırılmaktadır.
Burseray Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri olarak verdiğimiz İlk Yardım Eğitimi programları arasında;
Temel İlk Yardım Eğitimi,
İlkyardım Güncelleme Eğitimi,
İlk Yardım Eğitici Eğitimi,
Oed Eğitimi,
Standart İlk Yardım Eğitimi,
Özel İlk Yardım Eğitimi,
bulunmaktadır. Konya’da bulunan İlk Yardım Eğitim Merkezimizde yüz yüze eğitim gerektiren eğitimler verilirken, online olarak verilebilen eğitim programları tüm Türkiye genelinde hizmete sunulmaktadır.
Yazımızın devamında İlk Yardım Eğitimi ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.
Temel İlk Yardım Eğitimi;
Kaza veya insan yaşamını risk altına alan bir durumda,
Sağlık görevlileri bölgeye gelene kadar,
Kişinin hayatını kurtarmak ya da sağlık durumunun kötüleşmesini engellemek için,
Tıbbi araç gereç olmadan mevcut imkanları kullanarak,
ilaçsız uygulamalar yapılabilmesi için verilen eğitimdir.
Temel İlk Yardım Eğitimi Amacı : Acil bir durumla karşılaşan kişilerin hastaya – yaralıya hızlı ve doğru müdahalelerde bulunabilmesi için gereken bilgilerin kazandırılmasıdır.
Temel İlk Yardım Eğitimi Gerekliliği : Eğitime kayıt olabilmek için 18 yaşını doldurmak ve en az ilkokul mezunu olmak gerekir.
Temel İlk Yardım Eğitimi Süresi : 2 gün / 16 saat
Temel İlk Yardım Eğitimi Katılımcı Sayısı : En az 6 en fazla 20
Temel İlk Yardım Eğitimi Konuları :
Genel İlk Yardım Bilgileri
Hastanın – Yaralının ve Olay Yerinin Değerlendirilmesi
Temel Yaşam Desteği
Kanamalarda İlkyardım
Yaralanmalarda İlkyardım
Yanıklarda İlkyardım
Donmalarda İlkyardım
Sıcak Çarpmasında İlk Yardım
Kırık ve Çıkıklarda İlk Yardım
Burkulmalarda İlkyardım
Zehirlenmelerde İlkyardım
Hayvan Isırmasında İlk Yardım
Bilinç Bozukluklarında İlk Yardım
Boğulmalarda İlkyardım
Yabancı Cisim Kaçmasında İlk Yardım
Hasta – Yaralı Taşıma Teknikleri
Temel İlk Yardım Eğitimi Yeri : Cem Soy İlk Yardım Eğitimi Merkezi eğitim sınıflarında veya firmanıza ait eğitim alanlarında verilmektedir.
Temel İlkyardım Eğitimi Eğitmen Kadrosu : Burseray İlkyardım Kursu bünyesinde uzun yıllardır eğitimler veren Sağlık Bakanlığı onaylı İlk Yardım Eğitmenliği Sertifikası sahibi eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.
Temel İlk Yardım Eğitimi Sertifikası : Temel İlk Yardım Eğitimini başarıyla tamamlayan ve sınavlarda gerekli sonuçları alan kursiyerler Sağlık Bakanlığı onaylı İlkyardımcı Sertifikası ve İlkyardımcı Kimlik Kartı almaya hak kazanırlar. Sertifika ve kimlik kartı Cem Soy İlkyardım Merkezi tarafından verilecektir.
İlk Yardım Eğitimi Sertifikası
İlk Yardım Eğitimi 2 gün / 16 saat sürmekte olup, eğitim sonrası teori ve uygulamada 85 puan ve üzeri alan tüm katılımcılarımıza Sağlık Bakanlığı onaylı İlk Yardım Eğitimi Sertifikası tarafımızca düzenlenip verilmektedir. Bu sertifikalar 3 yıl süre ile geçerli olmaktadır.
İlk Yardım Sertifikası ilk yardım uygulaması gerekli olan her durum ve ortamda, bazı iş başvurularında (ambulans şoförlüğü gibi) geçerli olmaktadır.
İlk Yardım Eğitimi
İlk Yardım Eğitimi Sertifikası Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarına başvurularak alınabilir. İlkyardım kursuna kayıt olduktan sonra teorik ve uygulamalı olarak verilen İlk Yardım Eğitimi tamamlanır. Eğitim sonunda girilen sınavlarda başarılı olunması halinde İlk Yardım Sertifikası sahibi olunabilir.
Kursiyerlerin girdikleri ilkyardım sınavında 100 üzerinden en az 85 puanlık başarı göstermeleri gerekir. Sınavda başarı sağlayan kişiler İlk Yardım Sertifikası ve İlk Yardımcı Kimliği sahibi olmaya hak kazanırlar.
Whatsapp
Bizimle İletişime Geçin